VIESSMANN

Gaz Yakıtlı Kombiler


Eski kazanların daima 90 °C'ye kadar sabit bir yüksek sıcaklıkta çalıştırılmaları gerekirken, Viessmann'ın gaz yakıtlı ısıtma sistemlerinde kazan suyunun sıcaklığı dış hava sıcaklığına bağlı olarak kontrol edilir.

Vitopend 050-W gaz yakıtlı kombi konforlu bir ısıtma sunmanın yanı sıra, kompakt olculeri ve zarif tasarımı sayesinde oturma mekanlarına kolaylıkla entegre edilebilmektedir. Cihazın yanlarında servis ve bakım icin boşluk bırakmaya gerek yoktur. Kolay montaj ve hızlı devreye alma ozellikleri sayesinde kısa surede işletmeye hazır hale gelir.

Gaz yakıtlı kombi Vitopend 100-W ile müstakil konutlarda yüksek verimli ve konforlu ısınma sağlanmaktadır. Bakımı ve servisi oldukça kolaydır. Yapı parçalarının tümü ön taraftan kolayca sökülüp takılabilmektedir.

Vitopend 100-W'nin üstünlükleri
◾Mahal ve kullanma suyu ısıtması için yüksek verimli kombi cihazı.
◾Tam modülasyonlu kısmi ön karışımlı brülör sayesinde zararlı madde emisyonu düşük yanma.
◾3-yıldızlı(***) düşük sıcaklık kazanı: Hem sıcak su kullanırken, hem de mahal ısıtmasında sürekli yüksek verim sayesinde enerji tasarrufu sağlanmaktadır.
◾Dijital göstergeli kontrol paneli, entegre edilmiş bir arıza tespit sistemine sahiptir. Opsiyonel oda termostatı ile konforlu ısıtma işletmesi sağlanabilmektedir.
◾Çift eşanjörlü sistem: Entegre edilmiş paslanmaz çelik plakalı eşanjör sayesinde konforlu sıcak su temini mümkündür.
◾Adım motorlu üç yollu vana ile sorunsuz ve sessiz işletme.
◾Modüler yapısı ve multi-fiş sistemi sayesinde montajı, bakımı ve servisi oldukça kolaydır. Montaj setine gerek yoktur.
◾Tüm tesisat bağlantıları yeni Aquabloc'a entegre edilmiş ve cihazın alt tarafında toplanmıştır. Tüm yapı parçalarına kolayca ulaşılabilir.
◾Multi-fiş sistemi: Tüm yapı parçaları, özel bir alet kullanılmadan, ön taraftan sökülebilir, servis çalışmaları için yan tarafında mesafe bırakmaya gerek yoktur.

Yüksek sıcak su konforu

Vitopend 050-W kombi, entegre plakalı eşanjoru sayesinde yuksek sıcak su konforu sunmaktadır. Arıza teşhis sistemine sahip elektronik kazan devresi kontrol paneli ve donma koruma fonksiyonu Vitopend 050-W ye entegre edilmişir.

Vitopend kombi
vitopend100-w_105-31kw.pdf (513.18KB)
Vitopend kombi
vitopend100-w_105-31kw.pdf (513.18KB)


 Gaz Yakıtlı Yoğuşmalı Kombiler

 

Gaz yakıtlı yoğuşmalı kombi/kazan Yoğuşma tekniğinde sadece gaz yandığında ortaya çıkan ısı değil, ayrıca konvansiyonel ısıtma tekniğinde kullanılmadan atmosfere verilen ısı da kullanılır. Yoğuşmalı kazanlar baca gazlarında kalan ısıyı da hemen hemen tamamen geri kazanarak ayrıca ısıtma sistemine verirler. Bunun için yoğuşmalı Viessmann kazanları baca gazlarını bacaya girmeden önce, su buharının yoğuşabileceği bir sıcaklığa kadar soğutup açığa çıkan ısının ayrıca ısıtma sistemine aktarılmasını sağlayan paslanmaz çelik Inox-Radyal ısı aktarım yüzeyleri ile donatılmıştır.
Vitodens 100-W
Duvar tipi yoğuşmalı kombi
Vitodens100-W-2015.pdf (446.38KB)
Vitodens 100-W
Duvar tipi yoğuşmalı kombi
Vitodens100-W-2015.pdf (446.38KB)
Vitodens 050-T
Duvar tipi yoğuşmalı kombi
KP_Vitodens 050-T_B0JA_TR.pdf (246.39KB)
Vitodens 050-T
Duvar tipi yoğuşmalı kombi
KP_Vitodens 050-T_B0JA_TR.pdf (246.39KB)
Vitodens 50-W
Duvar tipi yoğuşmalı kombi
KP_Vitodens 050-W_BPJC 08-2015_TR.pdf (353.86KB)
Vitodens 50-W
Duvar tipi yoğuşmalı kombi
KP_Vitodens 050-W_BPJC 08-2015_TR.pdf (353.86KB)


Gaz Yakıtlı Yoğuşmalı Kazanlar

Gaz yakıtlı yoğuşmalı kazan Yoğuşma tekniğinde sadece gaz yandığında ortaya çıkan ısı değil, ayrıca konvansiyonel ısıtma tekniğinde kullanılmadan atmosfere verilen ısı da kullanılır. Yoğuşmalı kazanlar baca gazlarında kalan ısıyı da hemen hemen tamamen geri kazanarak ayrıca ısıtma sistemine verirler. Bunun için yoğuşmalı Viessmann kazanları baca gazlarını bacaya girmeden önce, su buharının yoğuşabileceği bir sıcaklığa kadar soğutup açığa çıkan ısının ayrıca ısıtma sistemine aktarılmasını sağlayan paslanmaz çelik Inox-Radyal ısı aktarım yüzeyleri ile donatılmıştır.

Vitodens 200-W
Gaz yakıtlı duvar tipi kazan
Vitodens200-W-15,5-150kW.pdf (309.26KB)
Vitodens 200-W
Gaz yakıtlı duvar tipi kazan
Vitodens200-W-15,5-150kW.pdf (309.26KB)


Gaz Yakıtlı Düşük Sıcaklık Kazanları

Doğalgaz ve gaz yakıtlı düşük sıcaklık kazanı sayesinde en verimli ısıtmayı evinize getirin. Günümüzde enerji verimliliği hem enerji maliyetlerinin azaltılması hem de çevrenin korunması açısından giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Ülkemizde doğalgaz kullanım ve yaygınlık oranının artmasıyla her ihtiyaca uygun doğalgazlı sistemlerin kullanımı da cazip hale gelmiştir. Kullanım kolaylığı ve temiz olması nedeniyle doğalgaz her konut için en ideal ısıtma çözümüdür.

Viessmann'ın gaz yakıtlı düşük sıcaklık kazan programının çeşitliliği sayesinde, her gereksinim ve her bütçeye uygun doğru çözüm mevcuttur. Üstün teknolojiyle donatılan cihazların birbirileriyle uyumu nedeniyle evinizdeki veya binanınızdaki merkezi otomasyon ve uzaktan kumanda sistemlerine kolayca entegre edilerek ısıtma sistemlerinin kullanım alışkanlıkları açısından da enerji verimliliğine katkı sağlarlar. Tüm Avrupa Birliği standartlarına uyum sağlayan ve mükemmel Alman teknolojisiyle üretilen Viessmann doğalgazlı ısıtma sistemlerinden her açıdan memnun kalacaksınız. 

Montajından kullanımına ve servise kadar her aşamada müşterilerimizin memnuniyetini gözeterek doğalgazlı ısıtma sistemlerini tasarlıyor ve üretiyoruz. Çevre korumasına yönelik faktörler de gözetilerek kullanılan malzemelerin ve uygulanan teknolojinin birinci sınıf kalitesi yanında örneğin dış hava sıcaklığına bağlı olarak düzenlenen kazan suyu sıcaklığı da enerjiyi en verimli şekilde kullanmanızı sağlar. En son teknolojisi sayesinde doğalgazlı ısıtma sistemlerimiz enerji giderilerinizde hissedilir bir azalma sağlayacaktır, çünkü enerji verimliliğine büyük önem veriyoruz. 

Kısaca Viessmann doğalgazlı ısıtma sistemleriyle :

 •  Enerji giderlerinizi azaltın, enerjiyi en iyi verimli şekilde kullanın
 • Konforlu ve kolay ısınmanın keyfini çıkartın
 • Evinize değer katın
 • Çevreyi koruyunKazan ve kombilerimiz yüksek işletme emniyetine sahiptir.  

Her bütçeye uygun cazip fiyatlara sahip modellerimiz mevcuttur. Büyük su hacmi sayesinde brülör sürekli açılıp kapanmaz gereksiz enerji tüketmez. Su tarafı akış dirençleri çok düşüktür ve suya olan ısı transferi  doğal sirkülasyonla hızlandırılır, kazan devresi için ek pompaya gerek kalmaz. Dijital kontrol sistemi üzerinden tümüyle evinizin/binanızın otomasyon ve uzaktan kumanda sistemine dahil edilebilir.

Vitoplex 200

 • 90 - 1950 kW arası güçte sıvı/gaz yakıtlı düşük sıcaklık kazanları
 • 350 kW'ye kadar 80 cm genişliğindeki her standart kapıdan geçer
 • 700 kW'den itibaren üzerinde yürünebilir kazan üst sacı; montajı ve bakımı kolaylaştırır.
 • Yüksek enerji kazanımı için paslanmaz çelik baca gazı/su eşanjörü üzerinden üst ısıl değer kullanımı (opsiyon)
 • Uzun brülör çalışma saatleri ve daha az açılıp kapanma aralıkları sayesinde çevre dostu bir işletme

Çok farklı brülör tipleri ile kullanılabilir.

Kompakt çelik kazan Vitoplex 200 90 - 1950 kW arasında üç farklı tipte teslim edilebilir.

Yakıt tipine bağlı olarak, iki kademeli üflemeli Vitoflame 100 (sıvı yakıtlı 270 kW'ye, gaz yakıtlı 200 kW'ye kadar) fabrikada ayarlanır ve çalışır durumda kontrol edilir.

Üç geçişli bu kazan tüm kapasite aralığında çevre dostu ve zararlı madde oranı çok düşük olarak çalışır ve özellikle azot oksit salınımları düşüktür.

Çok dar yerlerde kullanılabilir.

Bu üç geçişli kompakt kazan 350 kW'ye kadar her standart kapıdan (80 cm) geçer ve içeriye girişi epey kolaylaştırır.

Üç geçişli Vitoplex 200 ile yerden tasarruf edilir ve üzerinde yürünebilir kazan kapağı (700 kW'ye kadar) montaj ve bakımı kolaylaştırır.

Dijital kontrol sistemi Vitotronic ile ısıtma sistemi ekonomik olarak çalışır.

Vitoplex 100
Gaz yakıtlı düşük sıcaklık kazanı
vitoplex-100 (1).pdf (331.97KB)
Vitoplex 100
Gaz yakıtlı düşük sıcaklık kazanı
vitoplex-100 (1).pdf (331.97KB)

Doğalgaz/LPG için CHP santrali

Geçtiğiniz yıllarda elektrik fiyatlarındaki ve kişi başına düşen elektrik tüketiminin artmasıyla birlikte elektrik enerjisi ihtiyacı her zamandan daha yüksek seviyededir. İlave elektrik kaynaklarına olan ihtiyaç hem meskenlerde hem de sanayide hissedilmektedir. 

Kojenerasyon olarak adlandırılan ısı ve elektriğin birlikte üretimi (CHP - Combined Heat and Power), elektrik enerjisi problemini çözmenin verimli bir yoludur. Viessmann kojenerasyon üniteleri birincil olarak ısı üretimi için kullanıldığında çok başarılıdır. Kullanıldıkları uygulamanın ısı ihtiyacına göre çalışan Vitobloc üniteleriyle %90 kadar bir verimlilik sağlanabilmektedir.

Vitobloc, biyometan ile de çalışabilen 4 silindirli dört stroklu bir motorla işletilir. Fabrikada test edilen ve çalıştırılmaya hazır olan üniteler tüm bağlantıları ve kabloları takılmış halde teslim edilir. Tümleşik olan yoğuşma teknolojisi yakl. %94'lik yakıt verimliği sağlar.

Viessmann'ın tüm kojenerasyon üniteleri Alman Federal Enerji ve Su Sanayisi (BDEW) yönergeleriyle uyumlu sertifikalara sahiptir. Kompakt tasarımlarıyla zeminde ve dikey yönde çok az yer kaplarlar. 

Sistematik olarak planlandıklarında enerjiden %40 kadar tasarruf sağlarlar. Bu değer elektrik ve ısı ayrı birer elektrik istasyonu ve kazandan elde edildiğinde ortaya çıkan orandır. Kojenerasyon üniteleri çeşitli mesken binaları için de bir dizi avantaj sağlar:

 • Mahalde üretilen elektrik üretimi ve dağıtımı ile kendi kendine yeterlilik
 • Enerji maliyetini ekonomikleştirme  
 • Ayrı kazan ve elektrik üreteçleriyle karşılaştırıldığında daha az atık, gürültü ve emisyon

Konutsal kojenerasyon üniteleri yakıt ihtiyaçlarını yerel gaz şebekesinden alabilirler. Kojenerasyon ünitelerinden olan elektrik elektrik şebekesinden olan elektrik yerine kullanılabilir. Ayrıca ürettikleri ısı buhar veya kaynar su elde etmek için kullanılabilir. Elde edilen ısı yaşama alanlarını merkezi ısıtma üniteleriyle sıcak tutmak için de kullanılabilir.

Isı ve elektrik için olan tüm bu farklı kullanımlar daha düşük enerji üretim maliyetleriyle birlikte ele alındığında Viessmann'ın kojenerasyon üniteleri modern meskenler için en iyi enerji ekipmanı haline getirmektedir.


Boylerler

Her evin sıcak su gereksinimi çok farklıdır. Oturan kişilerin sayısına veya banyo yapma/duş alma alışkanlıklarına göre değişir. Örneğin sabahları aynı aileden 3 kişi aynı anda işe ve okula gidiyorsa ve kısa bir süre içerisinde çok fazla sıcak kullanma suyunun sağlanması gerekmektedir. Düzenli olarak banyo yapmayı sevenler de küveti doldurmak için yeterli miktarda sıcak su isterler. Apartmanlarda farklı dairelerde aynı anda sıcak su ihtiyacı olduğunda boylerler yeterli miktarda suyu sağlayabilmelidir. Vitocell boylerler bu gereksinimi karşılamakta ve donanımdan istenen yüksek talepleri yerine getirmektedir. 

 Bu avantajlardan yararlanın

 • Korozyona dayanıklı Ceraprotect emayeli çelik boyler.
 • Magnezyum anot üzerinden ayrıca katodik koruma sağlamaktadır. Aksesuar olarak harici akım anodu teslim edebilmekteyiz.
 • Boyler tabanına kadar uzanan serpantin ile boyler suyunun tamamı ısıtılır ve bakteri üreyecek soğuk bölgeler oluşmaz.
 • Büyük boyutlandırılmış serpantin ile elde edilen hızlı, homojen ısıtma sayesinde yüksek sıcak su konforu sağlanmaktadır.
 • Çepeçevre uygulanan yüksek etkili ısı yalıtımı sayesinde ısı kayıpları düşüktür.
 • Üniversal kullanımlıdır - Yüksek sıcak su ihtiyaçları için birden fazla Vitocell 100-V gruplandırılarak boyler bataryaları oluşturulabilir.
 • İstek üzerine bir elektrikli ısıtıcı seti teslim edilebilir veya sistem sonradan elektrikli ısıtıcı ile donatılabilir (300 litreden itibaren).
 • Kolay taşınabilmesi için Vitocell 100-V (390 litreden itibaren) çıkartılabilir ısı izolasyonu ile teslim edilir.
 • Özellikle ısı pompaları ve yoğuşmalı kazanlar ile kullanma suyu ısıtması için uygundur. Serpantin yüzeyinin büyüklüğü, yüksek verimli bir ısı aktarımı sağlamaktadır.
 • İstek üzerine iki adete kadar elektrikli ısıtıcı seti ve bir güneş enerjisi sistemi (harici eşanjör seti üzerinden) bağlanabilir.


Güneş Enerjisi Sistemleri

Yüksek verimli bir düzlemsel kolektör olan Vitosol 100-FM tüm ısıtma sitemleri için uygun bir tamamlayıcıdır. 2,3 m² absorber yüzeyi ile güneş kolektörleri tüm enerji ihtiyaçlarına uygun bir çözüm sağlar.
Kullanma suyu ısıtması için ihtiyaç duyulan enerjinin yıllık ortalama %60’a kadarı tasarruf edilir ve mahal ısıtmasına destek verilir. Yoğuşmalı kazanlarla birlikte kombine edildiğinde bedava güneş enerjisi sayesinde yıllık mahal ısıtması ve kullanma suyu ısıtmasının enerjisinin üçte birinden fazlası tasarruf edilebilir.

     Bu Avantajlardan Yararlanın

 • Düşük miktarda sıcak su kullanımında dahi aşırı ısınma ve buhara kalkma olmaz.
 • Kullanma suyu ısıtması ve mahal ısıtması için yüksek solar karşılama oranı.
 • Eğimli ve düz çatı montajı için çok yönlü olarak uygundur.
 • Thermprotect modülasyonlu absorber yüzeye sahip yüksek verimli düzlemsel kolektör.
 • Dikey ve yatay montaj imkanı.


Fotovoltaik Modüller

Bir Alman vatandaşının ortalama elektrik tüketimini karşılamak için 8,5 m² fotovoltaik yüzeyi yeterlidir.

Geçtiğimiz yıllarda meskenlerdeki kişi başına elektrik tüketimi çok artmıştır. Giderek daha fazla mesken elektrik şebekesine bağlanmakta ve hiç olmadığı kadar çok miktarda elektriği aynı anda şebekeden çekmektedir. Bu durum enerji üretimi ve dağıtımını zorlamakta ve kesintilere ve maliyetlerde artışa yol açmaktadır. Bu sorunu çözmek için, hükümetler vatandaşları güneş enerjisi, rüzgar ve jeotermal ısı gibi alternatif enerji kaynakları kullanma konusunda teşvik etmektedir.

Bunlar arasında fotovoltaik sistemler sistemleri alternatif enerji kaynakları arasında baş sıralara yerleşmiştir. Uluslararası enerji ajansı 2050 yılında dünya elektrik üretiminin %11 ile 16 kadarının güneş enerjisinden geleceğini tahmin etmektedir.

Güneş enerjisi elektrik sistemleri ucuzdur çünkü güneş ışığı ücretsizdir. Hiçbir atığı, gürültüsü veya emisyonu yoktur, kirletmeyen bir enerji kaynağıdır.

Viessmann'ın güneş panelleri en yüksek miktarda ışınımı soğurmak ve daha yüksek verimle üretmek üzere tasarlanmıştır.

Fotovoltaik modüller daha yüksek akım elde etmek için paralel ve daha yüksek voltaj elde etmek için seri olan bağlanmış olan hücrelere sahiptir. Büyük ölçekli enerji üretimi için, altmış hücreli bir modül piyasada uygulanan standarttır. Kürlenmiş cam gibi şeffaf bir malzeme modülü cephede kaplamak için kullanılır. Arka yüzü ise su geçirmez malzemeyle korunmuştur. Hava şartlarına karşı koruyan malzemeler kenarları yalıtmak için kullanılmıştır ve hafif alüminyumdan çerçeve içerisine alınmıştır. Modüller koyu siyah hücrelerden imal edilerek daha yüksek soğurma oranları ve verimlilik elde edilmektedir.

Elektrik ihtiyacınıza ve kurulum alanındaki güneş ışığı mevcuduna bağlı olarak iki çeşit modül temin edilebilmektedir: Tekli veya monokristalin ve çoklu veya polikristalin. Meskeniniz için güneş enerjisinden elektrik kullandığınızda çok sayıda avantajınız olur:

 • Elektrik faturanız düşer ve elektrik fiyatlarına olan bağımlılığınız azalır.
 • Mülkünüzün değeri ve yeniden satma şansı artar
 • Varsa devletin verdiği vergi ve mali avantajları kullanabilirsiniz
 • Elektrik kesintisi olasılığı azalır


Isı Pompaları

Antifiriz Su Isı Pompaları

İklimin mevsimsel değişimiyle birlikte yıl boyunca sıcaklık değişimleri yaşanır. Çoğu durumda bu değişimler aşırı sıcak ve soğuk arasında gidip gelir. Bununla birlikte yerin birkaç metre altında toprağın sıcaklığı yıl boyunca makul ölçüde sabit kalır. Toprak güneşin üzerine bıraktığı enerjinin yaklaşık %47'sini soğurur ve saklar. Bu durum toprak ısısını veya diğer adıyla jeotermal enerjiyi ciddi ve sabit bir ısı kaynağına dönüştürür.

Viessmann'ın ısı pompası doğrudan bu gizli enerjiye erişip meskenler ve ticari amaçlar için ısıya dönüştürür. Buzdolabı prensibinin tersi bir işlevi uygularlar. Bir buzdolabı ısıyı içeriden dışarıya taşırken ısı pompası dışarıdaki ısıyı alır. Bu uygulama devrelerle sağlanır. Çalışma şekline bağlı olarak devreler, kolektörler veya sondalar şeklinde olabilir.

Kullanılan devre tipi gizli ısının kullanılabildiği derinliğe ve kurulum yerine bağlıdır. Buna göre devreler:

 • Yatay devre veya kolektör şeklindedir ya da
 • Dikey devre veya sonda şeklindedir

Vitocal 300G, madeni su/yeraltı suyundaki gizli ısıyı alır ve yeraltına kurulmuş sondalar üzerinden yerüstüne çıkartır. Yüksek ısı ihtiyacı olan binalar için iki kademeli ana/tali pompası olarak da kullanılabilirler. Beş kademeli çıkışlar ısı ihtiyacını karşılamak için çeşitli kombinasyonlara olanak tanırlar.

Bu avantajlardan yararlanın

 • Bedava toprak altı ve yeraltı suyu ısılarını kullanır
 • Çift ses yalıtımı sayesinde sessiz çalışır
 • Güçlü kompresör tarafından yüksek gidiş sıcaklığı sağlanır
 • Teşvik primlerine müracaat etmek için enerji bilançosu
 • Yüksek ısı gereksinimi için Master/Slave çözümü
 • Enerji verim sınıfı A++ 


Hava Su Isı Pompaları


 • Yüksek gidiş sıcaklıkları nedeniyle dönüşüm için önerilir
 • İç ve dış mekanlar için uygundur
 • Fan devri gece işletmesinde düşürüldüğünden oldukça sessiz çalışır.
 • 65 °C'ye kadar sıcaklıklarda yüksek kullanma suyu konforu
 • Beş ısı pompasına kadar bir kaskad sistem kurulabilir
 • Enerji verim sınıfı A++ *

* AB Direktifi No. 811/2013 ısıtma, ortalama iklim koşulları, düşük (35 °C) uyarınca

 Eski ısıtma sistemlerine uyar

Hava/su ısı pompası Vitocal 350-A ortam havasındaki bedava ısıyı kullanır. Yenilikçi elektronik modül yüksek verim sağlar ve 2 °C dış hava sıcaklığında dahi 65 °C'de kullanma suyu hazırlar.

Burada, klasik radyatörlerle işletmek için gerekli olan yüksek gidiş sıcaklığı gereklidir. Dönüşümde ısıdan daha iyi yararlanabilmek için bu radyatörlerin sıcaklık radyatörleri ile değiştirilmesi önerilir.

Dış mekana monte edilerek yerden tasarruf edilmesi

Vitocal 350-A isteğe bağlı olarak evin içine veya dış mekana kurulabilir. Isı pompasının üç kademeli radyal fanı özellikle sessiz çalışır. Akış tekniği bakımından optimize edilmiş hava geçişi ve ses yalıtımlı muhafaza sayesinde bu cihaz çok sessizdir. Gece işletmesinde kademeli fan kontrolü devir sayısını düşürür ve cihaz daha da sessiz çalışır.

Dış mekana yerleştirildiğinde, ısıyı eve taşımak için Viessmann tarafından birbirlerine çok iyi uyan aksesuarlardan oluşan bir paket sunmaktadır.

Split tipi Hava / Su Isı Pompaları

 

 

Split tipi ısı pompaları sessiz bir iç ünite ve hava taşıyan bir dış üniteden oluşur. Bu yapı şeklinde zahmetli duvar delme ve hava kanalları döşeme çalışmalarına gerek yoktur. 

 

Sıcak su ısı pompaları

 • Sıcak su hazırlamak için uygun fiyatlı ısı pompası
 • Üzerinde kontrol paneli takılı olan 300 litrelik depo
 • Su sıcaklığı 65 °C'ye kadar
 • Bir güneş enerjisi sistemi ile kombine edilebilir
 • Kendi ürettiğiniz elektriğin en iyi şekilde kullanılması
 •   Enerji verim sınıfı: A+


Enerji tasarruflu ve hijyen sıcak su hazırlama

Vitocal 161-A sıcak su hazırlamak için kompakt bir ısı pompasıdır. Bunun için oda havasındaki ısıyı alır ve bununla 300 litrelik depodaki suyu ısıtır.

Hem tek ailelik müstakil evler hem de küçük ticari işletmeler için uygundur. İdeal uygulamaları, oda havasının soğutulması geren fırınlardır.

Kullanabilen su sıcaklığı yüksek bir kullanma suyu hijyeni için 65 °C'ye kadar yükseltilebilir.

Hem çevrim havası hem de tahliye havası tipleri mevcuttur

Çevrim havası tipinde ısı sadece bir odadan alınır. Vitocal 161-A tahliye havası tipinde kanallar üzerinden banyo veya mutfak gibi diğer odalardaki sıcak tahliye havasını kullanır. Bunun için sadece kapağın değiştirilmesi yeterlidir.

Kısa süreli su ısıtmak için ayrıca bir elektrikli ısıtıcı ile donatılabilir.

Büyük Isı Pompaları

Jeotermal enerji olarak bilinen toprak ısısı daima mevcut olan yenilenebilir enerji kaynağıdır. Isı pompaları kullanılarak bu enerjiden yararlanılabilir. Bir buzdolabının çalışma prensibinin tersine prensibiyle işleyen ısı pompası, ısıyı yeraltı sularından alın ve evsel ihtiyaçlar için kullanılabilir hale getirir.

Viessmann'ın Vitocal serisi, günümüze piyasada bulunan az sayıda çok verimli ve yüksek mühendisliğe sahip ısı pompalarını sunmaktadır. Çifte ses yalıtımı sayesinde çok az sesle çalışırlar. Yapı kaynaklı sesler de titreşim engelleyici braketlerileriyle ciddi ölçüde azaltılmaktadır ve ortam kaynaklı sesleri daha da yalıtmaktadır.

Ayrıca tüm Viessmann ısı pompalarına RCD (Refrigerant Cycle Diagnostic - Soğutucu Devresi Tanılaması) entegre edilmiştir. RCD, elektronik valf aracılığıyla soğutucu devresinin ısıtıcı pompaları tarafından kontrol edilmesinde yardımcı olur. Bu sayede pompa verimliliğinin mevsimsel koşullardan etkilenmesi önlenir.

Yerel bir fotovoltaik sistemle üretilen güneş enerjisi elektriğiyle de çalıştırılabilirler. Viesmann'ın tüm ısı pompalarındaki akıllı Vitotronic 200 kontrol sistemi sayesinde yerel güneş enerjisi tüketimi iyileştirilmektedir. Ayrıca optimize edilmiş evsel sıcak su ısıtması için de işlevlere sahiptir.

Yüksek işletim güvenliği, endüstri standartlarına uyum ve tutarlı bir performans Vitocal pompalarını benzerlerinin ilerisine taşımaktadır. Sadece sınırlı alan kaplayarak, temiz, güvenli ve yenilenebilir enerji için ideal ev ortağınızdır. 5.0 gibi yüksek işletim verimliği katsayısına ve yüksek akış sıcaklıklarına sahiptirler.

Isı ihtiyacınız yüksekse bu doğrultuda bir ana/tali ünite şeklinde bir yapılandırmada da kullanabilirsiniz. Kontrol panelinin ergonomik tasarımı, düz metinli kullanıcı bilgileri ve grafiksel arayüzüyle işlemleriyle cihazın kullanımı sorunsuz, kolay ve anlaşılabilirdir. Vitocal müstakil ve toplu konutlar için şunları sunmaktadır:

 • Çeşitli hava koşullarında çok yönlü ve en iyi çalışma
 • Yüksek verimlilik ve temiz çalışma
 • Smart Grid ve güneş enerjisiyle entegrasyon için tasarlanmıştır
 • Yeni ve mevcut binalarda eşit derecede verimlilik sağlar

Pasif ve Aktif soğutma

Soğutma iki farklı yönteme göre çalışır. Pasif soğutma: Bu yöntemde antifriz sıvısı veya yeraltı suyu ısıyı bir eşanjör üzerinden ısıtma devresinden alır ve dışarıya verir. Bu işlev soğutma işlemi için doğal ortam sıcaklığını kullandığından ''natural cooling'' olarak da tanımlanır. Bu esnada kontrol paneli ve devirdaim pompası hariç, tüm ısı pompası kapalıdır. Aktif soğutma: Burada ısı pompası ters yönde çalışır. Bu soğutmaya ters işletme ile erişilebilir. Yani, soğutma devresi dahili olarak ters çevrilir veya primer ve sekonder bağlantılar harici olarak değiştirilerek erişilir. Bir buzdolabında oluğu gibi ısı pompası tarafından aktif olarak soğuk üretilir. Bu işlem ''active cooling'' olarak tanımlanır.

AC-Box – ısı pompası ile aktif ve pasif soğutma

 • Isı pompası üzerinden konforlu oda sıcaklığı ayarı
 • "active cooling" ve "natural cooling"
 • Küçük boyutları sayesinde yerden tasarrufludur
 • Aktarılan ısı doğrudan kullanılabilir

AC-Box bir ısı pompası ile kombine edildiğinde „natural“ ve „active cooling“ yapabilir.

''Natural cooling'' işlevinde fazla oda ısısı devirdaim üzerinden toprağa veya yeraltı suyuna aktarılır. Bunun için sadece devirdaim pompaları için elektrik gereklidir.

''Active cooling'' işlevinde ısı pompası bir buzdolabı'' gibi çalışır. Cihaz bu işlem esnasında AC-Box yardımıyla giriş ve çıkışları değiştirir ve kompresör devresi üzerinden soğutulan suyu binadaki soğutulacak odalara yönlendirir.

NC-Box – ısı pompası yazın bununla soğutur

 • Isıyı toprak altına veya yeraltı suyuna aktarır
 • Uygun fiyatlı ve enerji tasarruflu
 • Kompakt ve ısı yalıtımlı
 • Fabrikada ön montajlı
 • Kolay ve hızlı bir şekilde monte edilebilir

Enerji tasarruflu ve uygun fiyatlı soğutma

Isı pompası kontrol paneli sıcak yaz günlerinde, NC-Box üzerinden ''natural cooling'' işlevine geçer ve oda ısısını ısıtma devresi üzerinden daha soğuk olan toprak altına veya yeraltı suyuna aktarır.

Bunun için sadece devirdaim pompaları için çok az miktarda elektrik gereklidir.

Bu sayede, ''natural cooling'' bina soğutmak için enerji tasarruflu ve uygun fiyatlı bir yöntemdir.

Kompakt NC-Box fabrika çıkışı tüm bileşenleri ile teslim edilir ve ısı tekniği uzmanı tarafından hızlı bir şekilde monte edilir.

Viessmann ısı pompaları
vi-isipompas_-brs.pdf (706.97KB)
Viessmann ısı pompaları
vi-isipompas_-brs.pdf (706.97KB)


Klima Sistemleri

Klima sistemlerimiz sahip oldukları üstün teknoloji sayesinde çok sayıda avantajı beraberinde getirir. Bu teknoloji klimaların montajından kullanıma kadar çok büyük kolaylık sağlar. Tüm soğutma ve ısıtma ihtiyaçlarınızı karşılarken enerji tasarrufundan ödün vermeden çalışırlar. Klima sistemlerimiz daha az enerji tüketirler ve elektrik faturanızı kabartmazlar. Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olan ve ülkemizde de yürürlüğe giren klima cihazı standartlarının klima tasarımında uygulanması sonucunda klimaların enerji tasarruffu ve çevre koruması açısından en yüksek düzeyde kalite gerekliliklerini sağladığından emin olabilirsiniz. Bina otomasyon sistemlerine de kolayca entegre edebilen klima sistemlerimizin kullanım ömürleri çok uzundur ve servis ihtiyacı asgari düzeyde tutulacak şekilde tasarlanmıştır.

İklimlendirme ihtiyacınıza uygun seçeceğiniz Viessmann klima sistemlerinin fiyat-performans oranı da mükemmeldir. Her bütçeye uygun cihazlar ve kapasiteler mevcuttur. Artan enerji maliyetleri karşısında iş yerinizi, işletmenizi veya kurumsal binanınızı en verimli şekilde iklimlendirebilmek, sizler, çalışanlarınız ve müşterileriniz için en konforlu iş, büro ve satış ortamlarını oluşturmak için en yeni teknolojili Viessmann klima cihazlarını tanıyın.

Viessmann klima cihazları:

 • Avrupa standartlarında teknolojisi ve güvenliği olan klimalardır
 • Giderek pahalılaşan elektrik fiyatları karşısında enerji maliyetini düşüren klimalardır
 • Üstün fiyat-performans oranı olan klimalardır
 • Çevre dostu klimalardır
 • Havayı temizleyen ve bakterilere geçit vermeyen klimalardır
 • Kullanım kolaylığı olan klimalardır
 • Bina otomasyon sistemlerine entegre edilebilen klimalardır
 • Bakımı kolay olan klimalardır
 • Sessiz çalışan klimalardır

Ürünlerimiz ister ticari tip split klimalar, çoklu sistem klimalar ve büyük ölçekli VRF klima sistemleri olsun kapasitelerine ve kullanım alanlarına göre tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeyde teknolojik donanımla ve bütçenize uygun fiyat aralıklarında sunulmaktadır. Enerji tasarrufu yanında montaj, kullanım ve bakım kolaylığı konusunda ödün vermeyen iklimlendirmenin ilk adresi Viessmann ürünleriyle tanışın.Klima çözümleri ve sağladıkları avantajlar konusunda ilerleyen sayfalarda ilgili klimaların broşürlerine ve teknik belgelerine başvurabilirsiniz. Ayrıca satış ekibimiz ve tüm bayilerimiz en uygun klima cihazını seçme ve ihtiyaçlarınızın keşfi konusunda sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.


Ticari tip split klimalar

Vitoclima 100-S Gizli Tavan Tipi

Çevreyle dost R410A soğutucu akışkanlı Vitoclima 100-S ticari tip split klimalar, kolay montaj ve servis imkanının yanı sıra konforlu iklimlendirme sağlamaktadır.

◾İşletme dış ortam sıcaklık aralığı ;

◾Soğutmada 43 °C ve ısıtmada -7 °C

◾Optimize edilmiş kanal ölçüleri ile düşük ses ve yüksek performans sağlanmaktadır.
◾Kompakt cihaz ölçüleri ile kolay montaj imkanı sağlamaktadır.
◾Kablolu kumanda standarttır.

Vitoclima 200-S Gizli Tavan Tipi

Çevreyle dost R410A soğutucu akışkanlı Vitoclima 200-S ticari tip split klimalar, kolay montaj ve servis imkanının yanı sıra konforlu iklimlendirme sağlamaktadır.

◾İşletme dış ortam sıcaklık aralığı ;
◾Soğutmada 48 °C ve ısıtmada -15 °C
◾Optimize edilmiş kanal ölçüleri ile düşük ses ve yüksek performans sağlanmaktadır.
◾Kompakt cihaz ölçüleri ile kolay montaj imkanı sağlamaktadır.
◾kablolu ve kablosuz kumanda standarttır.

Vitoclima 100/200-S
Gizli tavan tipi klima
Vitoclima-S_ticari_tip_split_temmuz2014.pdf (876.26KB)
Vitoclima 100/200-S
Gizli tavan tipi klima
Vitoclima-S_ticari_tip_split_temmuz2014.pdf (876.26KB)


Vitoclima 100-SKaset tipi Klima

Ekonomik çözümler sunan Vitoclima 100-S ticari tip split klimalar, kolay montaj ve servis imkanının yanı sıra konforlu iklimlendirme sağlamaktadır.

◾İşletme dış ortam sıcaklık aralığı ;
Soğutmada 43 °C ve ısıtmada 7 °C'dir.
◾İç ünitede 1100 mm'ye basabilen drenaj pompası ve soğutma-ısıtma için ayrı ayrı kanatçık açı tasarımı bulunmaktadır.
◾Kompakt cihaz ölçüleri ile kolay montaj imkanı sağlamaktadır.
◾Kablolu kumanda standarttır.


Vitoclima 200-SHE Kaset tipi Klima

Ekonomik çözümler sunan Vitoclima 200-S ticari tip split klimalar, kolay montaj ve servis imkanının yanı sıra konforlu iklimlendirme sağlamaktadır.

◾İşletme dış ortam sıcaklık aralığı ;
Soğutmada 48 °C ve ısıtmada -15 °C'dir.
◾Kompakt cihaz ölçüleri ile kolay montaj imkanı sağlamaktadır.

◾Vitoclima 200-S/HE kablosuz kumanda standarttır.

Vitoclima 100/200 Kaset Tipi Klima
Vitoclima-S_ticari_tip_split_temmuz2014.pdf (876.26KB)
Vitoclima 100/200 Kaset Tipi Klima
Vitoclima-S_ticari_tip_split_temmuz2014.pdf (876.26KB)


 
Vitoclima 100-S Salon Tipi Split Klima

Çevreyle dost R410A soğutucu akışkanlı Vitoclima 100-S ticari tip split klimalar, kolay montaj ve servis imkanının yanı sıra konforlu iklimlendirme sağlamaktadır.

◾İşletme dış ortam sıcaklık aralığı ;
Soğutmada 43 °C ve ısıtmada -7 °C'dir.
◾Şık iç ünite tasarımı
◾Turbo soğutma ile hızlı soğutma
◾Hava üfleme kanatçıkları ile sağ-sol ve yukarı-aşağı otomatik yönlendirme ile homojen hava dağılımı

◾Elektrikli ısıtıcı

◾Kullanım kolaylığı sağlayan kontrol panelinin yanı sıra standart kablosuz uzaktan kumanda

Vitoclima salon tipi
Vitoclima-100_300S-salontipi_split_9447445.pdf (497.84KB)
Vitoclima salon tipi
Vitoclima-100_300S-salontipi_split_9447445.pdf (497.84KB)


VRF Sistemleri

VITOCLIMA 333-S VRF Sistemleri

Verimlilik

 • Vitoclima 333 için özel geliştirilen DC inverter kompresörler yüksek basınç tarafında
 • alçak basınç tarafındakinden 3% kadar daha iyi sıkıştırma sağlanır.
 • Kompresörde minimum akım ve maksimum sıkıştırma kontrolü geliştirilmiş, kayıplar minimize
 • edilerek yüksek verim elde edilmiştir.
 • DC Inverter fan motorunda optimize edilmiş frekans aralığı (5 Hz ~65 Hz) enerji
 • verimliliğini artırmıştır.

 

Konfor

 • Gece olduğunda sistem otomatik olarak düşük ses seviyesi moduna geçiş yaparak
  kullanıcının konforunu garanti eder.
 • Geliştirilen yeni dış ünite fan biçimi ile çalışma sırasındaki titreşimi minimize edilerek
  ses seviyesi yaklaşık 3 dB(A) azaltılmıştır.

Performans

 • İki kademeli yağ ayırma teknolojisi ile toplamda %99,9 yağ ayırma verimi sağlanır.
  Kompresör performansı artar.
 • Yağ dönüş kontrolündeki iyileştirme kompresörün ömrünü uzatır.
 • Sub-cooling teknolojisi ile kapasite düşümleri minimize edilerek optimum ısıtma ve soğutma
  sağlanır.
 • Antikorozif gold fin dış ünitenin uzun ömürlü olmasını sağlar.

Tasarım

 • 8 HP’den 22 HP’ye kadar sekiz dış ünite ve bu dış ünitelerle çok sayıda
  kombinasyon imkanı sunar. Maksimum kombinasyon kapasitesi 88 HP’dir.
 • Tek dış üniteye 80 iç ünite bağlanabilir.
 • Kompakt tasarım, dış ünite modülünü asansörle taşımaya imkan verir.
 • İşletme dış ortam sıcaklık limitleri;

                Soğutmada
                -5 °C ~52 °C

                Isıtmada
                -20 °C ~24 °C’dir.

 Montaj

 • Vitoclima 333-S VRF klima sistemleri, her çeşit binaya sorunsuzca monte edilir. 82 Pa cihaz dışı statik basıncı, dış ünitelerin kısmi kapalı alanlara monte edilmesine imkan verir.
  Böylece boru mesafesi azaltılarak montaj maliyetleri düşürülür, verimlilik
  artar. Ayrıca bina dışında görsel kirlilik ortadan kaldırılır.
 • 1000 m’ye kadar borulama ile montajda esneklik sağlanır.
 • Arıza tespit ve devreye alma ekipmanları kolay montaj ve hızlı servis hizmeti sunar.
 • Özel otel kumandası, kuru kontakt ve mevsimsel ayarlar ile otel uygulamalarında
  kolaylık ve tasarruf sağlar.

Kullanım kolaylığı

 • İklimlendirilen her bölge için bireysel kontrol imkanı tasarruflu işletim sağlar.
 • Modül, kompresör veya dış ünite fan arızalarında acil işletim fonksiyonu devreye
  girerek iklimlendirmenin sürekliliğini güvenli işletim ile sağlar.
 • Kullanımı kolay bireysel kumandaların yanı sıra çok sayıda merkezi kumanda seçeneği ile
  her projeye uygun çözüm sunar.
 • Haberleşme dili değiştirilerek daha hızlı iletişim sağlanır.

http://www.viessmann.com.tr/content/dam/vi-brands/TR/Brosur/Vitoclima_new/Vitoclima300Mini/Vitoclima333-katalog-2015_9440147.pdf/_jcr_content/renditions/original./Vitoclima333-katalog-2015_9440147.pdf

Vitoclima 300-S/HE Free Joint

Vitoclima 300-S/HE DC Inverter Free Joint DC Inverter çoklu klima sistemleri, sezonsal verimlilik kriterlerine uyumludur. Vitoclima
300-S/HE Free Joint DC inverter çoklu sistem klimaların üstünlükleri :

◾4 dış ünite ve 11 iç ünite ile çok sayıda kombinasyon seçeneği sunmaktadır.
◾Sadece gerekli olduğunda defrosta geçerek, konforlu ve tasarruflu bir ısınma mümkündür.
◾İşletme dış ortam sıcaklık aralığı ;
Soğutmada: -15 °C ~ 48 °C
Isıtmada : -15 °C ~ 27 °C 
◾Kompakt cihaz ölçüleri ile kolay montaj imkanı sunmaktadır.
◾Maksimum 63k Btu/h toplam iç ünite kapasitesinde, 5 adet iç ünite bağlanabilmektedir.
◾15 m kot farkı ve toplam 80 m borulama mesafesi ile esnek montaj imkanı sağlamaktadır.
◾2,2 kW - 7,1 kW kapasite aralığında duvar, kaset, gizli tavan tipi kanallı iç ünite seçenekleri sunmaktadır.

Vitoclima 300 free joint
Vitoclima_300-SHE_TR-aralik2014_9447499.pdf (380.49KB)
Vitoclima 300 free joint
Vitoclima_300-SHE_TR-aralik2014_9447499.pdf (380.49KB)