DAIKIN

VRV SİSTEMLERİ 

VRV geçmişte ve şu anda olduğu gibi gelecekte de standartları belirlemeye devam edecektir. Günümüzde VRV IV, bina sahiplerine yönelik sezonsal verimlilik, kullanıcılara yönelik iç ortam konforu ve montörlere yönelik montaj kolaylığı için yeni standartlar belirliyor.

Daikin, AB'nin 20/20/20 politikasına tamamen uyumlu, yeni bir VRV serisi piyasaya sürerek endüstriye bir kez daha öncülük ediyor. VRV IV, Daikin'ı bu kadar eşsiz hale getiren konfor ve verimlilik özelliklerini daha da yükseltirken, yıllık bazda %25'e varan oranlarda daha verimlidir.

DAIKIN, SEZONSAL VERİMLİLİĞE GİDEN YOLU AÇIYOR

Daikin, AB'nin 20/20/20 politikasına tamamen uyumlu, yeni bir VRV serisi piyasaya sürerek endüstriye bir kez daha öncülük ediyor. VRV IV, Daikin'ı bu kadar eşsiz hale getiren konfor ve verimlilik özelliklerini daha da yükseltirken, yıllık bazda %25'e varan oranlarda daha verimlidir.

Devrim niteliğindeki bu değişken soğutucu akışkan sıcaklığı kontrolü daha yüksek bir verimlilik ve konfor için sistemi otomatik olarak bina ve iklim gereksinimlerine uyarlar.


DEFROST SIRASINDA DA KESİNTİSİZ KONFOR İÇİN VRV IV

VRV IV, defrost modu etkinken de kesintisiz şekilde ısıtmaya devam ettiğinden, tek çeşit ısıtma için heat pump kullanımının algılanan dezavantajlarına çözüm getirir.

Heat pump'lar ısıtmadaki yüksek enerji verimlilikleriyle tanınır, ancak ısıtma işlemi sırasında buz meydana getirir ve bu buzun soğutucu akışkan döngüsünü tersine çeviren bir defrost işlevi kullanılarak düzenli olarak eritilmesi gerekir. Bu da sıcaklıkta geçici bir düşüşe neden olur ve bina içerisindeki konfor düzeylerini azaltır.

Defrost işlemi (sistemin boyutuna bağlı olarak) 10 dakika kadar sürebilir ve serpantine kadar donan havadaki nemin en fazla olduğu -7 ila +7°C arası sıcaklıklarda daha sık gerçekleştirilir; bu da algılanan iç ortam konfor düzeyleri üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

VRV IV, defrost çalışması sırasında da ısıtma yaparak bu kısır döngüyü değiştirmiştir ve böylece iç ortamdaki sıcaklık düşüşleri engellenir ve konfor kesintisiz şekilde yüksek tutulur.

NASIL ÇALIŞIR?

VRV IV, faz dönüşüm malzemelerine dayalı olan benzersiz bir ısı toplama elemanına sahiptir ve böylece konforlu iç ortam havasının korunması için iç ortamı ısıtmaya devam ederken, dış ünite defrostu için enerji sağlar. Defrost işlemi için gerekli enerji, normal ısıtma modu sırasında bu elemanda depolanır.

FAZ DÖNÜŞÜM MALZEMESİ NASIL ÇALIŞIYOR?

Bir faz dönüşüm malzemesi (PCM), fazı katıdan sıvıya veya sıvıdan katıya dönüştürdüğünde enerji depolar veye salar.
DAHA BASİT SERVİS

7 bölümlü gösterge zaman tasarrufu sağlar:

  • Kolay okunabilir hata raporu. 
  •  Temel işlevlerin hızlıca kontrolü için temel servis parametrelerinin görüntülenmesi. 
  •  Hızlı ve kolay saha ayarlarını gösteren kolay anlaşılır menü
DAIKIN VRF sistemleri daha detaylı bilgi için:

https://issuu.com/airfel-klima/docs/daikin-vrv-katalogu