Markalarımız

Çalıştığımız uluslararası alanda öncü partnerimiz genel kalite ve hizmet politikamızı desteklemektedir. Kısa firma özgeçmişleri aşağıda yer almaktadır.

                                                            VIESSMANN

Viessmann şirketler grubu uluslararası alanda lider ısı tekniği sistemi üreticilerinden biridir. Prof. Martin Viessmann’ın 3.kuşak temsilcisi olarak yönettiği firma 1917 yılında kurulmuştur. Grup cirosu yaklaşık 2,2 Milyar Euro’dur ve firma bünyesinde yaklaşık 11.500 kişi çalışmaktadır. 11 ülkedeki 22 üretim merkezi, toplam 74 ülkedeki satış organizasyonları ve dünya çapında 120  satış bürosuyla Viessmann uluslararası bir firmadır. Viessmann cirosunun büyük bölümü ihracattan elde edilmektedir.

Isıyı konforlu, ekonomik ve çevre dostu şekilde üretmeyi ve ihtiyaçlara en uygun hale getirebilmeyi Viessmann ailesi geleneksel bir görev olarak benimsemiştir. Viessmann, ısı tekniği alanındaki farklı ürün çeşitleriyle, müşterilerine tek elden, çok yönlü, mükemmel bir hizmet götürmektedir.

Viessmann güncel ürün programı 1,5 – 116.000 kW  güç aralığında çok basamaklı bir program sunmaktadır.

Alman mühendisliği, ödüllü tasarımları ve yenilikçi teknolojisi ile ısıtma sektörünün öncülerinden olan Viessmann güvencesiyle üretilen Vitoclima ürün programı, Viessmann Türkiye’nin klimada sahip olduğu tecrübe ile pazara sunulmaktadır.

Klima ürün programı kapsamında Viessmann, 2,8 kW – 17 kW kapasite aralığında Vitoclima 100-S ve 200-S serisi  bireysel ve ticari tip split klimalar, 5 iç üniteye kadar tek dış üniteye bağlanabilen  Vitoclima 300-S Free joint çoklu sistem klimaları ve maksimum 180 kW (64 HP) dış ünite kapasitesine sahip Vitoclima 300-S VRF klima sistemleri ile her ihtiyaca uygun çözümler sunmaktadır.


                                                                 NIBE

SVEÇ te kışları -30 C ye kadar düsen soğuk iklimi ve 1947 yılında isveç te +38 C rekor sıcağa kırdığı yılda Nils Bernerup 1949 yılında NIBE şirketini İsveç’in Markaryd kasabasında 5000 kron sermaye ile kurmuş ve 1952 yılında bu firmanın geleceğe bakarak İsveç’te üretim ve dağıtımını üstlenmiştir. Bugün hala ürünler tüm ekipman ve yedek parçaları ile birlikte Kuzey Avrupa da üretilmektedir.

Dünya’da 52 ülkede satışını üstlenen ve 35 ülkede distrübütörlüğü olan NIBE Endustrier Group 8.500 çalışanı ile günümüzde dünyanın ısı pompaları üzerine “En Dev Firma” ünvanını almıştır.

Isı pompalarının çevreci bacasız çok tasarruflu, dizayn olarak son derece ileri teknoloji de olmasından dolayı NIBE arge çalışmaları her yıl daha çok artmakta olup ve her geçen gün ürünlerinde kalite çıtasını ne kadar daha yükseltebilirim mantığıyla çalışılmaktadır.

1997 senesinde İsveç borsasında yerini alan NIBE, Kalite ve çevre sertifikaları ISO 9001 ve ISO 14001 sahiptir.

                                                             DAIKIN

Daikin 1950’li yıllardan beri daıkın; dünya’nın ısıtma, soğutma ve havalandırma pazarlarında her zaman önemli bir oyuncu olmuştur.

Önceliği daima çevre, kalite ve inovasyona veren Daikin’in; Japonya’da bulunan merkezinde önemli üretim tesisleri ve yüksek teknolojili Ar-Ge merkezleri vardır.

Daikin tarihinde birçok icat ve teknolojik yeniliğe imza atmıştır. 1950’li yıllarda dünyanın ilk paket tipi klima ve ısı pompası, 1960’larda ilk multi split klima sistemi, 1982’de VRV klima sistemi gibi birçok yeniliğin öncüsü olmuştur.

Daikin Industries Ltd. ürünleriyle Avrupa, Orta Doğu, Rusya ve Afrika'nın başlıca talep ve gereksinimlerini karşılamak için 1973 yılında, Belçika Ostend’de Daikin Europe N.V.’yi kurdu.

2006’da McQuay, J&E Hall ve AAF gibi isimleri bünyesinde barındıran Asyalı HVAC devi OYL Industries Bhd.’yi satın alarak Daikin; merkezi sistemler, soğutma gibi alanlarda ürün gamını geliştirmiş, Japonya ve Avrupa’daki konumunu daha da güçlendirmiş, Kuzey Amerika ve Asya pazarlarında önemli bir yere sahip olmuştur. 2011’de Türkiye’nin iklimlendirme sektörünün büyüyen isimlerinden Airfel’i satın alarak Afrika, Orta Doğu ve Asya pazarları için önemli bir üs elde etmiştir.


                                                            GRUNDFOS

1945 yılında Danimarka'da Poul Due Jensen tarafından kurulan Grundfos'un mütevazi bir atölyede tek tip pompa üretimi ile başlayan iş hikayesi, bugün yılda 16 milyon adet pompa üretimi, 50’ye yakın ülkede faaliyet gösteren 90 şirketi, dünya sathına yayılmış 20 fabrikası ile pompa sektörünün lideri olarak devam etmekte.


 

                                                              ENEKO

Havalandırma ve ısı/enerji ekonomisi sistemleri üzerine faaliyet göstermek üzere kurduğumuz Eneko çatısı altında sektörün ihtiyaçlarını kaliteden ödün vermeden, Türk ve Avrupa standartlarına uygun, etkin ve ekonomik teknoloji ürünleriyle karşılıyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana ürettiğimiz cihazlar ile 62 milyon kWh enerjiyi geri kazandırdık. Eneko olarak hem enerji tasarrufu, hem de çevre koruması adına üzerimize düşeni yapmanın gururunu taşıyoruz.

Enerji geri kazanım cihazlarımız ile dünya lideri markalar ile birlikte hareket ediyoruz. Yaptığımız işten keyif alabilmemizin temel şartı çözüm üretmek. Her çözümün daha iyisi mutlaka vardır yaklaşımı ile üretiyoruz.

Biz her zaman daha iyisini arayan ve mutlaka bulan bir çözüm ortağıyız.